Příručka

Příručka
Příručka je volně k prohlédnutí a stažení, doufáme, že Vás zaujme.

Příručka ZDE.

Cílem předkládané publikace je seznámit čtenáře se zemědělstvím, které vytváří podmínky pro trvale udržitelnou produkci potravin, jež v sobě zahrnuje environmentálně šetrné způsoby hospodaření a dobré podmínky pro život zvířat.

V první části publikace naleznete legislativu, která se týká jak environmentálního rozměru konvenčního způsobu hospodaření, tak i samotného ekologického zemědělství. Doufáme, že se nám zároveň podaří přesvědčit zemědělce i spotřebitele, že hospodaření šetrné k životnímu prostředí a ke zvířatům je tou správnou cestou a biopotraviny představují důvěryhodnou alternativu k produktům konvenčního zemědělství.

Ve druhé části publikace je pro čtenáře připraveno několik obecných návodů, které popisují, co je třeba splnit, aby se člověk mohl stát (eko)zemědělským podnikatelem. Upozorňujeme, že návody jsou orientačního charakteru a v konkrétních případech bude nutné řešit více praktických záležitostí. V obou částech publikace naleznete také dotační příležitosti, které začínající nebo již zavedení zemědělští podnikatelé mohou využít.

Býk