Kde nakoupit potraviny na internetu?

Kde nakoupit potraviny na internetu?
Na internetu se dnes dá koupit už všechno, od auta po ponožky. Napadlo vás ale někdy nakoupit potraviny na internetu? Odebíráte nějaké farmářské bedýnky? V článku vám přinášíme přehled toho, kde na internetu můžete nakupovat kvalitní potraviny. Máte oblíbený jiný obchod? Napište nám na email nebo Facebook, doplníme.

Rohlík a jiné 

Nejznámější z internetových obchodů s potravinami je bezpochyby on-line supermarket Rohlík, kde nakoupíte opravdu všechny potraviny a také např. drogerii. Potraviny jsou řazeny přehledně a můžete filtrovat i kategorie jako “bezlepkové potraviny” či “superfood”. V nabídce má Rohlík zařazeny také potraviny z lokální produkce přímo od farmářů. Doručení nákupu si můžete stanovit předem na konkrétní hodinu a za příplatek můžete zvolit i expresní doručení. Třešničkou na dortu je, že kurýr vám donese nákup až ke dveřím bytu, klidně do pátého patra bez výtahu (vyzkoušeno). Rohlík zatím funguje v šesti českých městech: v Praze, Brně, Plzni, Pardubicích, Hradci Králové a Liberci.

Rohlík zdaleka nenabízí pouze pečivo

Rohlík zdaleka nenabízí pouze pečivo

Do stejné kategorie jako Rohlík poté patří další internetové supermarkety, provozuje je Tesco a Košík, k menším obchodům, které rozváží nákupy v několika menších či v jednom větším městě patří např. Internákupy, Plná taška nebo Nakupte si. V Praze můžete vyzkoušet také doručovací službu Atoto, která za vás nakoupí až ve třech kamenných obchodech naráz.

Farmářské obchody, které zašlou nákup poštou

Sklizeno

Sklizeno se specializuje na prodej kvalitních a zdravých potravin, v několika větších městech ČR (nejen v Praze a Brně) mají kamenné prodejny, ale provozují i eshop. Nákup si pak můžete vyzvednout buď na jedné z prodejen nebo vám jej doručí služba GLS.

Svět bedýnek

Svět bedýnek zdaleka nenabízí pouze předchystané bedýnky, naopak si můžete položkově vybrat zcela dle vlastních chutí a potřeb, třeba i s pivem Matuška nebo s pálenkou od Žufánka. Potraviny můžete také filtrovat dle nejrůznějších kritérií (BIO, bezlepkové, fair trade aj). Rozvoz poskytují po celé ČR a to prostřednictvím vlastních kapacit nebo za pomoci společnosti Geis. Sympatický je i přehled dodavatelů uvedený na webu, budete tak vždy vědět, odkud vaše zelenina či maso pocházejí.

Bedýnka se zeleninou

Z farmy domů

Zajímavý projekt představuje i zakázkový obchod “Z farmy domů”, který nabízí výhradně české potraviny od konkrétně 77 dodavatelů. Zakládá si na čerstvosti, šetrnosti pro životní prostředí a skutečnosti, že v procesu od produkce k prodeji by nemělo docházet k plýtvání. Svůj nákup si můžete každé pondělí, čtvrtek a pátek vyzvednout v jednom z odběrných míst nebo si jej nechat dovézt. Snad jedinou nevýhodu projektu představuje fakt, že rozvoz funguje pouze po Praze a blízkém okolí.